1 Ekim 2011 Cumartesi

Elf Brush Shampoo

Good old days.....Yurtdışından sınırsız alışveriş yapabildiğimiz güzel günler geride kaldı. Aslında bu konuda konuşulacak çok şey var. Neden böyle bir karar alındı (cari açık? başbakanın oğlunun kozmetik işine girmesi?) bilemiyoruz. İlginç bir şekilde özgürlüğü bu kadar sınırlandıran bir karar medyada da hiç yer bulmadı. Blogger'lardan da yeterli bir tepki gelmedi bana göre. Dava açmak yerine kamuoyunda farkındalık yaratmak daha uygun bir seçenekti aslında. Gazetelere ortak mailler atılabilirdi vs vs.

Neyse konumuza geri dönelim. Bugün size sadece internetten sipariş verebileceğiniz (ve dolayısıyla artık veremeyeceğiniz) bir ürün tanıtmak istiyorum. Hani olur ya belki bu aptal yasakların bittiği günleri de görürüz diye geleceğe yatırım yapıyorum.

Elf (eyes lips face) ucuz ürünler satan bir marka. Benim tanıtacağım ürün ise fırça şampuanı.

Ben kullandığım makyaj fırçalarını her gün yıkarım. Özellikle de yüzüme kullandığım fırçaları. Bazı makyaj videolarını izlediğimde insanların artık rengi dönmüş fırçaları tekrar tekrar kullandıklarını görüyor ve hayret ediyorum. Bu fırçalar açıkta bekliyorlar ve bekledikleri süre boyunca da mikrop çekiyorlar. Hele ki benim gibi hassas, sivilceli cildi olan insanlar mutlaka her gün fırçalarını yıkamalılar.

Dediğim gibi ben bu ürünü her gün kullandım ve o haliyle bana 1 yıl yetti. Allah'tan 2 şişe stoğum daha var. Nasıl kullandığıma gelince. Avucuma veya küçük bir tabağa bir miktar şampuandan döküyorum, kıllarını ILIK suyla ıslattığım fırçamı şampuanla köpürtüyor daha sonra da ILIK suyla duruluyorum.


Fırçalarınızı yıkarken fırçadaki metal kısmın üst taraflarına su değdirmemeye dikkat edin. Yani mesela yukarıdaki fırçada siyah üst taraflar asla ıslanmasın. Çünkü o tarafların ıslanması metal kısmın iç taraftan paslanmasına ve kılların dökülmesine neden oluyor.

Yıkanan fırçayı asla kılları üst tarafta kalacak şekilde kurumaya bırakmayın. Bu durum kıl köklerinin tam olarak kurumamasına ve dolayısıyla kılların dökülmesine neden oluyor. En uygunu kıllar altta kalacak şekilde fırçayı dik koyarak kurutmak. Bunun için nette bazı aparatlar satıldığını gördüm, bazıları da fırçaları iple asıyorlar. Ama ben bunlarla uğraşmadan fırçayı yatay koyarak kurutuyorum, en uygun yöntem değil ama idare ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder