3 Ekim 2011 Pazartesi

The Body Shop - Grapeseed Glossing Serum (Üzüm Çekirdeği Parlatıcı Serum)

Burada saçlarım için kullandığım sıvı saç kremini tanıtmış ve bundan sonra sürekli bu ürünü kullanacağımı belirtmiştim. Dediğim gibi de yaptım. Ama bir zaman sonra saçlarımda tuhaf bir kuruluk, tuhaf bir tabaka hissettim. Kuaför de "saçına ne kullanıyorsun? fön çekerken gacur gucur sesler çıkıyor" diyince başka bir ürün kullanmaya karar verdim. O üründeki temel sorunun silikon olduğunu düşünüyorum, ben artık şampuanlarımda bile silikon kullanmıyorum. Bu yüzden silikonsuz bir ürün aradım ve buldum.  Satıcı kızın bilgilendirmesiydi, içeriğine bakmamıştım bile. Sağolsun salavin uyardı, üründe cyclopentasiloxane ve dimethicone varmış :( Ama bu içerik ürünle ilgili olumlu fikrimi değiştirmedi.

Web'den:
Nemlendirici ve parlatıcı üzüm çekirdeği yağıyla matlaşmış ve kabarmış saçları bir anda yola getirebilirsiniz. Günlük kullanım için. 

İçinde susam tohumu ve üzüm çekirdeği yağı var. Kokusu çoook güzel. Saçımı parlatıyor, iddia ettiği gibi kabarmayı önlüyor, yumuşatıyor, nemlendiriyor.

Ben şöyle kullanıyorum: Saçımı yıkadıktan sonra ikiye ayırıyor ve önce bir fıs avucuma sıkıp saçımın bir tutamına saç uçlarına yediriyorum, daha sonra da bir fıs diğer tutama. Sonra saçlarımı kurutuyor ve en son tek bir fıs tüm saçıma tekrar uyguluyorum. Hem ıslak, hem kuru saça uygulanabiliniyor yani. Çok az kullanım yettiği için bu ürün mümkünü yok bitmez bence :) 20 tl gibi bir fiyatı olduğunu düşününce oldukça hesaplı.

Gerçekten çok güzel bir ürün. TBS doğal içerikli ürün talebimi her zaman karşılıyor.

2 yorum:

  1. İçindekiler kısmının ilk iki sırasında cyclopentasiloxane ve dimethiconol var, yani ürün bolca silikon içeren bir ürün; biraz yanıltıcı bir bilgi vermişsiniz.. :)

    YanıtlaSil
  2. Hemen düzeltiyorum salavin, çok sağol.

    YanıtlaSil