17 Temmuz 2011 Pazar

Clinique - Anti-Blemish Solutions Clear Blemish Gel

Clinique anti-blemish serisini tanıtmaya devam ediyorum. Bugünkü ürün Clear blemish gel.
Adından da anlaşılabileceği gibi sivilce ve izler üzerinde kullanılabilecek bir jel. Ürünün iyileşme sürecini hızlandırdığı ve yüzde oluşan kızarıklıklara iyi geldiği vaat ediliyor. Makyaj altına da kullanılabiliniyormuş.


Ürün sadece 15 ml ağırlığında, ama yüzünüze  o kadar az kullanıyorsunuz ki, bu kadar küçük bir ürün minimum 6 ay yetecektir size. 
Ürüm hem sabah, hem akşam sürülüyor. Bu tür bazı ürünlerle güneşe çıkılmaması gerekiyor, ama Clinique bu ürün için böyle bir uyarıda bulunmamış. Yüzünüzü temizledikten ve nemlendiricinizi uyguladıktan sonra bu ürünü kullanıyorsunuz.. Yalnız ürünü ilk sürdüğünüzde yüzünüzde iğne batması gibi bir acı oluyor, 1-2 dk sonra geçiyor tabi bu his. Ama benim için o 1-2 dakika çok zor geçiyordu. 
Kullandığım süre boyunca çıkmış ve büyük sivilceleri bir miktar söndürdüğünü ama tamamen geçirmediğini gördüm. Kızarıklıklara ise bir faydasını görmedim. Bence ürün çıkmış sivilcelerden ziyade çıkacak sivilcelerde daha etkili. Hani olur ya yüzünüzde hissedersiniz bir  noktada sivilce çıkacağını, işte o zaman bu ürünü o noktaya sürün ve o sivilcenin hiç çıkmadığını görün. Makyaj altına kullanılması konusunda emin değilim, çünkü sürdüğü bölgeyi kurutuyor ve çok hafif bir tabaka bırakıyor. 


Genel olarak alınması elzem bir ürün değil bana göre. Ama illa denemek isteyenlere de asla almayın demem. Ben bu üründen bir daha almadım, yeni ürünlere geçtim. Zaten ileride size hepsini tek tek tanıtacağım. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder