6 Şubat 2011 Pazar

Rosense Vazelin

Size topuklarınız için en ucuz çözümü söylüyorum: Vazelin.

Hiiiiiiç öyle pahalı ayak kremlerine, peelinglere vs. para akıtmayın. Bunca sene sonunda ayakları yumuşatan yegane ürünün (ve en ucuzunun) vazelin olduğunu gördüm.


Benim kullandığım vazelin Rosense marka. Rosense'nin diğer markalara göre "petrol" kokusu daha az (ki biliyorsunuz vazelin petrolden üretilir, hatta yabancılar petroleum jelly derler vazeline) ve hafif, güzel bir kokusu var. 1 kutusu 5-6 TL civarıydı galiba en son.

Ben banyoda ponzaladığım ayaklarıma (aslında ayakları sürekli ponzalamak iyi değilmiş, ayağın daha çok sert tabaka oluşturmasına neden oluyormuş) daha sonra vazelin sürüyorum ve üzerine çorap giyiyorum. Ertesi gün ayaklarım yumuşacık oluyor. Çok uzun süredir ayaklarımla ilgili tek bakımım budur ve ayaklarım çok güzeldir :)))

Hatta size şöyle bir anımı anlatayım. Hayatımda ilk defa pediküre gitmiştim (gerçi ilk ve son oldu o deneyim benim için). Pedikürümü yapan kadın "sürekli pedikür yaptırıyorsunuz herhalde" dedi, "yoo bu ilk" dedim. "O zaman hiç açık ayakkabı giymiyorsunuz siz" dedi (o zaman yazdı). "Yooo sürekli açık ayakkabılarla dolaşıyorum" dedim. Kadın hayret etti "ne kadar pürüzsüz topuklarınız var" dedi :P

Yazın bazı kadınların o çok şık ayakkabılarının arkasından Tema reklamlarında kullanılabilecek kuraklıkta topuklar gözüküyor. Bu görüntü gerçekten kadınları çok yaşlı gösteriyor...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder